Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnternet Radyosu Çevrimiçi
#1
Çevrimiçi İnternet radyosu (ayrıca web radyosu, internet radyosu, radyo yayını ve Radyo), İnternet üzerinden iletilen bir çevrimiçi dijital ses akışıdır. İnternet radyosu çevrimiçi yayıncılığı, genel olarak geleneksel radiosender istasyonları aracılığıyla genel olarak iletilmediğinden, normalde web yayını olarak adlandırılır. Başka bir deyişle, stüdyonuza veya binanıza gelmek yerine İnternet'teki radyo programlarınızı izleyen birçok dinleyici var. Bu yayın türü size, sanatçıya birçok fayda sağlar, çünkü daha pahalı promosyonlara ihtiyaç duymadan maruz kalmanızı daha hızlı bir oranda artırabilirsiniz.

Programlamanızdan yararlanabilecek radyo istasyonlarını aramaya başladığınızda, dinleyicilerin demografisini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Örneğin, müziğinizle belirli bir etnik grubu hedeflemeye çalışıyorsanız, farklı ırklardan dinleyicilerin sabit bir dengesine sahip bir istasyon seçtiğinizden emin olun. Daha genç kitleyi hedefliyorsanız, seçtiğiniz radyo istasyonunun gençleri cezbetme konusunda bir üne sahip olduğundan emin olun. Daha yaşlı dinleyicilerin bile radyo programınızı ayarladıklarında başka bir şey arıyor olabileceklerini unutmayın. Hedef kitlenizin demografisi, bir sanatçı olarak başarınız için çok önemli faktörler olabilir.

İnternet radyo istasyonları, üçüncü taraf bir şirket aracılığıyla isteğe bağlı olarak iki çeşit olarak gelir. İsteğe bağlı bir radyo istasyonu, dinleyici istekleri yapıldığında programlarını belirlenen evlere ve bilgisayarlara aktarır. Bu programlar dinleyiciler tarafından satın alınır ve daha sonra arabalarında, evlerinde ve ofislerinde çalınır. Öte yandan, isteğe bağlı bir istasyon, programlamayı doğrudan bir web sitesi arayüzü aracılığıyla talep eden dinleyicilere aktarır. İsteğe bağlı bir istasyonun yönetimi çok daha kolaydır ve imzalanacak herhangi bir sözleşme olmadığından programlama daha esnektir.
Ara
Cevapla
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App