Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimiçi radyo istasyonları
#1
Radyonun ne olduğunu merak ediyor musun? Radyonun tarihi nasıl? Nasıl başladı ve nerede bitti? Çevremizde birçok radyo istasyonu var ve her biri kendi radyo dalgalarını hepimizin duyacağı radyo https://radiofrench.fr/ecouter/rtl.html/ dalgaları olarak yaydı. Biraz tarih, ama aynı zamanda biraz da gerçeklik.

Radyo, radyo aralığında radyo dalgalarını kullanarak radyo dalgaları yayınlama ve alma iletişim teknolojisidir. Radyo dalgaları, otuz ila 300 kilohertz'lik çok yüksek frekanslı uzun menzilli elektromanyetik dalgalardır. Bu dalgalar, absorbe edilmeden veya kaybolmadan kilometrelerce yol alabilir, bu yüzden radyo günlük yaşamımız için çok önemlidir. Aslında, yolda, işte ya da kumsalda güneşin tadını çıkarırken radyodan müzik dinleyebilir ve ev bilgisayarımızdan ve cep telefonlarımızdan en son haberleri duyabiliriz. Henüz bir radyoya sahip değilseniz, eviniz, arabanız veya başka bir konum için bir radyo almayı düşünmelisiniz.

Radyonun icadı, Conrad Einstein adlı bir Avusturya'ya atfedilir. 1929'da radyo dalgaları aracılığıyla yeni bir bilgi gönderme yöntemi oluşturmak için bir patent aldı, bugün AM ve FM radyo istasyonları tarafından yapılanların çok basitleştirilmiş bir versiyonu. Bu noktadan itibaren radyo yayınları radyo dalgaları ile Avrupa kıtasına gönderildi.

Telsizin ilk büyük kullanımı, II.Dünya Savaşı sırasında Pasifik Adaları'ndaki operasyonlarında orduya yardım etmekti. Radyo yayınları Japon kuvvetlerine yayınlandı ve onların konumlarından haberdar olmalarına yardımcı olarak, Müttefiklerin çıkarması için sahillere ve arazilere saldırılar planlamalarına izin verdi. Aynı dönemde, işgal altındaki bölgelerdeki Amerikalılara, orada meydana gelen herhangi bir askeri faaliyetin döngüsünde kalmalarını sağlamak için radyo sinyalleri de yayınlandı. Bugün radyo, askeri operasyonlar kadar sivil yaşam için de önemli. Hemen hemen her evde, en son haberleri almak veya sevdiklerinizle iletişimde kalmak için başka bir şekilde yapılandırılmış bir radyo bulunur, ancak bunlar kişisel kullanım için de daha fazla kullanılır.

Kişisel radyo kullanımı arttı, daha fazla insan çevrelerinde radyo istasyonlarını duymaya başladı. Bugün herkes ülke çapında bir radyo istasyonunu açabilir ve istediği zaman dinleyebileceği kendi radyo istasyonuna sahip olabilir. Spordan, eğlenceye, dini programlardan haberlerden müziğe kadar ayarlayabileceğiniz yüzlerce farklı radyo istasyonu türü vardır. Birinin günlük hayatının bir yerinde en sevdiği radyo istasyonunu duymaması imkansızdır.

Radyonun icadından bu yana, insanların birbirleriyle iletişim kurması daha kolay hale geldi. İnsanlar konuşmak için fiziksel olarak birbirleriyle iletişim kurmak yerine radyo istasyonlarını ve bilgisayarlarını kullanarak birbirleriyle konuşabilirler. Modern cep telefonları ve PDA'lar ile insanlar birbirleriyle iletişim kurabilir. Modern radyo istasyonları, tüm insanların eğlenmek için ihtiyaç duyduğu eğlence, bilgi ve konuşma sağlar. Radyo istasyonunuzu dinlemeyi seviyorsanız, bu cihazlardan birini satın almayı ciddiye almalısınız, böylece en sevdiğiniz programları istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.
Ara
Cevapla
Teşekkür verenler: Fırtına


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App