Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twitter'da Büyük Operasyon
#1
Ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter'da sahte hesaplara karşı büyük bir operasyon başladı. Yapılan operasyon sonucu birçok hesap kapatıldı, ünlülerin takipçi sayıları düştü.
Son aylarda gündeme gelen Twitter'daki sahte hesaplara yönelik bir operasyon başlatıldı. Bizzat Twitter yönetimi tarafından yapılan operasyon sonucu Türkiye'deki popüler hesapların takipçi sayıları milyonlarca kişi azaldı.
Geçtiğimiz günlerde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Başkanı Tayfun Acarer, sahte hesaplar konusunda Twitter ile görüştüklerini ve çözüm istediklerini açıklamıştı. Kendisi adına sahte bir hesabın bulunduğunu belirten Acarer, aylardır bu hesabı kapattıramadığından yakınıyordu.
Dün akşam başlayan çalışmalarda özellikle uzun süredir kullanılmayan ya da herhangi bir şekilde aktif olmayan üyelikler silindi.

twitter_haber1374945580.jpg

Yapılan operasyonlardan özellikle birkaç milyon kişiye ulaşan takipçisi bulunan Türk ünlüleri de vurdu. Örneğin Erol Köse'nin 2 milyonu aşan takipçi sayısı operasyon sonrasında 900 bine düştü. Benzer düşüşlerin diğer ünlüler cephesinde de devam etmesi bekleniyor.
Kendi ekonomisini doğurdu
Twitter'da kendi ekonomisini oluşturan sahte hesaplar, belli ücretler karşılığında alınıp satılıyor. Zaman zaman kullanıcıların haberleri olmadan bazı kişileri takibe aldıkları şikayetleri de bu tip sahte hesaplarla ilişkilendiriliyordu. Öte yandan Facebook'ta da özellikle şirket sayfalarında enzer satın almalar yapıldığı da biliniyor. Beğeni satın alanlar sayesinde milyon takipçiye birkaç gün içinde ulaşılabiliyor.
Yapılan operasyonyonun şimdilik sadece Türk hesaplar üzerinde yapıldığı tahmin ediliyor. Operasyonun global kullanıcılara yayılıp yayılmayacağı ise bilinmiyor.

http://shiftdelete.net/
82686484_3749748_160105.gif


Cevapla
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi