Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Web sitesi hit artırmak için ip uçları
#1
Web sitesi hit artırma yöntemleri üzerine internette bir çok makale yer almaktadır. Gelişin ve değişen teknolojik dünyamızda yüz binlerce web sitesi yer almaktadır. Tüm web site sahipleri google arama motorunda ilk sırada çıkmayı istemektedir.

Google sıralamasında ilk sıralarda çıkmak için sabırlı olmak gerekir. Öncelikle sitenizi güncel tutunuz. Hemen hemen her gün mutlaka siteye bilgi girişi yapınız. Yazılan bilgiler özgün olsun ve daha önce internette paylaşılmamış yazılardan ibaret olsun. Çünkü google aynı makalelere ikinci bir kez yer vermiyor. Zaten mevcut olan makaleye ikinci bir linki atmadığı gibi o makaleyi ölü makale olarak algılıyor. Yazılarınız kendine özgü nitelikte olması gerekmektedir. Eğer makale yazma konusunda beceriniz yok ise bu işi yapanlardan destek alabilirsiniz.

Tekrar edelim en önemli şey özgünlük, google özgün makalelere çok önem veriyor. Google sadece özgün makalelere bakmıyor. Bunun yanında alan adınızın ve süresi bile çok önemli. Çünkü google robotları artık insanlar kadar çok akıllı. Google daha kalıcı bilgileri paylaşma peşinde. Onun için web sitenizin alan adını alırken en az 5 yıllık olmasına özen gösteriniz. 3 yıl ve önceki alan isimleri google için iyi bir referans olmuyor. Yine web sitenizde zararlı yazılım içermemesine gayret gösterin. Temiz bir web sayfanız olsun. Özellikle son günlerde popüler olan hit artırma sitelerini kullanırken daha dikkatli davranmanızda fayda var. Bu siteler ne kadar organik hit gönderdiğini iddia etse de google salak değil.

Günde 1000 hit alan site sadece ana sayfa açılmış ve 15 saniye sitede durulup çıkılmış. Bu durum google arama motorunun dikkatinden kaçmayacak ve sitenizi banlayacaktır. Onun için bu siteleri ilk aşamada kullanmanızda fayda var. Belir bir hite ulaştıktan sonra artık bu siteleri kullanmayınız. Diğer önemli bir konuda siteniz ile ilgili sosyal medyada bol bol paylaşım yapın. Google özellikle facebook sayfası olsan internet sitelerine büyük önem veriyor. Mutlaka web sayfanızın facebook sitesi olsun. Yine yotube video kanalında siteniz ile ilgili video ve slayt paylaşmanızda sitenizin hitini artıracaktır. Farklı bloglarda makale yazarak makale sonunda kendi sitenizin reklamını yapabilirsiniz. Özgün bir makale sonunda reklam yapmanıza hiçbir web site editörü karşı çıkmayacak sizin reklamınızı yayınlayacaktır. Çünkü özgün makaleler hangi siteye önce yazılırsa o site indekslemeye başlıyor. İyi bir makale yazarı iseniz bir çok blog sayfasında ücretsiz reklamınızı yapabilirsiniz. Diğer önemli bir nokta ise web sayfanız eğer haber sitesi ise mutlaka google haberler kısmına tanıtım yapmanızda fayda var. Google haberler kısmına alınan sitelerin bir anda hiti artmaktadır. Özellikle özgün haber yazıyorsanız, siz haberi geçtiğiniz andan itibaren google haberler sizin haberinizi en güzel ve en özgün olarak algılayıp hemen haberler indeksine verecektir. Daha bir çok yöntem olmakla beraber web sitenizin sizin kimlik kartınız gibi olduğunu asla unutmayın. Artık internet ortamında büyük rekabet olmaktadır. Günde binlerce yeni site açılmakta, binler rakip ortaya çıkmaktadır. Google eskisi gibi çantada keklik değil. İnternette emek verenlere indeks öncülüğü veriyor. Kopyala yapıştır yapanlara taviz vermiyor. Siz siz olun asla ve asla kopyala yapıştır yapmayınMakale: Beytullah Yılmaz

Kaynak: ilyadaharita.com.tr/haber-detay.php?UID=10000018
82686484_3749748_160105.gif


Cevapla
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi