Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twitter Spindle’ı Satın Aldı
#1
Twitter, sosyal ağ içeriklerini aramaya ve keşfetmeye yarayan bir servis olan Spindle’ı kendi ailesine kattı. Twitter’ın Spindle ile ne yapacağı ise henüz bilinmiyor.

140 karakter ile başlayıp popülaritesini giderek artıran Twitter, kullanıcılara daha iyi hizmet sunabilmek için çeşitli şirketleri bünyesini katıyor.
Twitter'ın bu hizmet için almış olduğu son şirket ise Spindle isminde sosyal ağ içeriklerinin tamamını aramaya ve keşfetmeye yarayan bir şirket.
Spindle keşfetmek teması üzerine kurulu bir sistem ve sosyal ağ içerikleri için keşif motoru olarak tanımlanıyor. Sistem bu keşif aramalarını ise kullanıcıların konumuna göre yaparak bölgesel olarak sonuçlar veriyor. Örneklemek gerekirse Spindle sizin konumunuza göre paylaşılan Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların içeriklerini size sunarak etrafınızda nelerin olup bittiğini görmenizi sağlıyor.

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...honCc7-YRk

Spindle sayesinde kullanıcılar o konumdaki paylaşılan içeriklere göre restoran, bar, park, müze, toplantı yerleri, alışveriş yerleri, ilgi çekici mekanlar ve diğer sosyal ağ içeriklerini görebiliyor. Kullanıcılar aynı şekilde kendileri de Spindle üzerinden paylaşım yapabiliyor.
Bu şekilde bir hizmete sahip olan Spindle ile Twitter'ın ne yapacağı henüz bilinmiyor. Twitter'ın konum bazlı tweetler ile reklam odaklı olarak kullanacağı düşünülen Spindle, bundan böyle çalışmalarına Twitter'ın San Francisco ofisinde devam edecek.

SDN - ShiftDelete.Net
82686484_3749748_160105.gif


Cevapla
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi