Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twitter'da güvenlik önlemi artıyor!
#1
848003_detay.jpg?1369665691

Twitter, Associated Press gibi önemli medya ajanlarını etkileyen siber korsanlık olayları sonrasında güvenlik sistemini geliştirme yoluna gitti.

Twitter, son zamanlarda yaşanan ve bazı tanınmış şirketlerin de etkilendiği hesap hackleme olayları nedeniyle site güvenliğini artırdı.

Site tarafından hayata geçirilen yeni güvenlik önlemlerine göre, kullanıcılar Twitter hesaplarına iki basamaklı bir yolla bağlanabilecekler. Şirket tarafından yapılan açıklamada iki aşamalı bağlanma seçeneğinin şimdilik isteğe bağlı olduğu ama ileride daha zorlayacı güvenlik önlemlerini getirebilecekleri ifade edildi.

Twitter’ın yeni güvenlik önlemi kullancılarına siteye bağlanırken telefon numaralarını kaydetmelerini istiyor ve girilen numara doğrulanıyor.

Site ayrıca “phishing” olarak adlandırılan bazı hesap çalma girişimlerine karşı ise kullanıcılardan e-posta adreslerini doğrulamalarını istiyor.

AP HACKLENMİŞ, WALL STREET ÇAKILMIŞTI

Şirketi daha yoğun güvenlik önlemleri almaya iten olay ise haber ajansı Associated Press’in Twitter hesabının geçtiğimiz ay hacklenmesi oldu. Hacklenen hesap üzerinden Beyaz Saray’da iki adet patlama olduğu ve ABD Başkanı Barack Obama’nın yaralandığına dair bir son dakika haberi geçilmişti.
Atılan bu tweetin ardından ABD hisse piyasalarında 200 milyar dolarlık kayıp yaşanmıştı
82686484_3749748_160105.gif


Cevapla
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi